تصویر سربرگ
نویسنده
نویسنده
سارا پرز
سارا پرز در حال حاضر نویسنده‌ی وب‌سایت TechCrunch است و پیش از این در حوزه‌ی IT در صنایع بانکی، خرده فروشی و نرم افزار مشغول بوده است.

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

گوگل ارث با تورهای آموزشی به کلاس‌های درس می‌آید

لرنیتو خبر می‌دهد: در ماه آوریل گوگل نسخه‌ای ارتقایافته از Google Earth را رونمایی کرد. این نسخه قابلیت‌های جدیدی داشت و چیزی فراتر از نقشه و عکس ماهواره‌ای از زمین بود. کاربران در نسخه‌ی جدید می‌توانند با تور مجازی زمین را بگردند، از شگفتی‌های آن لذت ببرند و چیزهای جدیدی بیاموزند. گوگل اعلام کرد که پای گوگل ارث به کلاس‌های درس هم باز می‌شود.

در ماه آوریل گوگل نسخه‌ای ارتقایافته از Google Earth را رونمایی کرد.

این نسخه‌ی جدید قابلیتی به نام ویجر (Voyager) دارد. در ویجر می‌توانید تورهایی که دانشمندان، نهادهای غیردولتی و دیگر سازمان‌ها طراحی کرده‌اند، ببینید. در این تورها می‌توانید با استفاده از تصاویر، فیلم‌های ۳۶۰درجه‌ و نمای خیابانی که گوگل مپ به شما می‌دهد، در جاهای مختلف بگردید. بی‌بی‌سی ارث، جین گودال، سسامی استریت و ناسا همگی در ویجر تور دارند.
در کنفرانسِ انجمن بین‌المللی تکنولوژی در آموزش (ISTE) که اخیراً برگزار شد گوگل اعلام کرد که تعداد تورهای خود را در ۱۰ موضوع جدید افزایش می‌دهد. این تورها مخصوص آموزش‌اند. نشنال جئوگرافی، PBS اجوکیشن، مؤسسه‌ی HHMI و Mission Blue در این برنامه‌ی جدید گوگل را همراهی می‌کنند.

با گوگل ارث جهان را بگردید

گوگل می‌گوید دانش‌آموزان با این تورها می‌توانند جهان را بگردند، در مناطق دوردستی مثل گنبد حرارتی کاستاریکا سرک بکشند و با کاوش‌گرهای لوئیس و کلارک ماجراجویی کنند. ضمن این‌که گوگل طرح‌ درس‌ها و امکانات دیگری را هم در اختیار معلم‌ها می‌گذارد تا کلاس درس خود را بهتر اداره کنند.
گوگل ارث به سرویسِ Google for Education اضافه شده است و ادمین‌های فناوری اطلاعات (IT) می‌توانند در پنل ادمین گوگل از این محصول استفاده کنند.
به‌روز‌رسانی‌های ویجرِ گوگل ارث به تازگی همراه با وسایل آموزشی عرضه شده است که مدارس می‌توانند آن‌ها را به صورت یک بسته‌ی نرم‌افزاری با تخفیف بخرند. بین این وسایل در اَپ سیاحتی گوگل گزینه‌ای وجود دارد که دانش‌آموزها و معلم‌ها می‌توانند با استفاده از آن بین ۶۰۰ سفر مجازی و بلکه بیشتر، هر کدام را که خواستند انتخاب کنند.

...
نویسنده
سارا پرز
سارا پرز در حال حاضر نویسنده‌ی وب‌سایت TechCrunch است و پیش از این در حوزه‌ی IT در صنایع بانکی، خرده فروشی و نرم افزار مشغول بوده است.

منبع: Techcrunch.com
مترجم: علی طباطبایی لطفی
ویراستار: مریم‌السادات حسینی سیرت


مدیر بخش آنلاین برنامه‌ی نودل پارتنرز میگوید این استارتاپ آموزشی Noodle Partners ۱۴ میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری در سری A این برنامه تامین کرد. مسئولان شرکت نودل پارتنرز می‌گویند قرار است سرمایه‌شان را برای برنامه‌های آنلاینِ نودل در دانشگاه تولان، دانشگاه آمریکایی و چند دانشگاه دیگر افزایش دهند.

نودل پارتنرز که یک استارتاپ تکنولوژی آموزشی است، ۱۴میلیون دلار سرمایه دریافت کرد

لرنیتو بلاگ
ورک‌بنچ، یک استارتاپ تکنولوژی آموزشی مستقر بالتیمور، بودجه‌اش را ۱.۷میلیون دلار افزایش داد تا فروش و بازاریابی ابزارهای «یادگیری با کمک دست‌ورزی‌»* را گسترش دهد. این سرمایه‌گذاری بخشی از یک […]

استارتاپ تکنولوژی آموزشی ورک‌بِنچ بودجه‌اش را ۱.۷میلیون دلار افزایش داد

لرنیتو بلاگ
نهم تا نوزدهم دی‌ماه در کتابخانه‌ی مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، نمایشگاه «سرآغاز آموزش جدید در ایران» برگزار شد. این نمایشگاه را تالار خواجه نصیرالدین طوسی (تالار نفیس)، که کتاب‌های نایاب و نسخه‌های ویژه دارد، برگزار کرد. در این نمایشگاه کتاب‌هایی عرضه شد که از سال ۱۲۶۸ هجری قمری تا پایان دوره‌ی قاجاریه، در مدارسی ازجمله دارالفنون، مظفری، رشدیه، مدرسه سیاسی و اسلام و تربیت تدریس می‌شدند. نمایشگاه، شروع دوره‌ی آموزش جدید و رسمی در ایران، پس از مکتب‌خانه‌ها، را نشان می‌دهد. کتاب‌ها یا براساس روش‌های مختلف کتاب‌های اروپایی نوشته شده‌اند و یا حتی برخی از آن‌ها را نویسندگان اروپایی نوشته‌اند. همه‌ی کتاب‌ها به روش متداول آن دوره، چاپ سنگی هستند.

نمایشگاه کتاب های آموزشی دوره‌ی قاجار

لرنیتو بلاگ

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه