تصویر سربرگ
نویسنده
نویسنده
سارا پرز
سارا پرز در حال حاضر نویسنده‌ی وب‌سایت TechCrunch است و پیش از این در حوزه‌ی IT در صنایع بانکی، خرده فروشی و نرم افزار مشغول بوده است.

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

گوگل ارث با تورهای آموزشی به کلاس‌های درس می‌آید

لرنیتو خبر می‌دهد: در ماه آوریل گوگل نسخه‌ای ارتقایافته از Google Earth را رونمایی کرد. این نسخه قابلیت‌های جدیدی داشت و چیزی فراتر از نقشه و عکس ماهواره‌ای از زمین بود. کاربران در نسخه‌ی جدید می‌توانند با تور مجازی زمین را بگردند، از شگفتی‌های آن لذت ببرند و چیزهای جدیدی بیاموزند. گوگل اعلام کرد که پای گوگل ارث به کلاس‌های درس هم باز می‌شود.

در ماه آوریل گوگل نسخه‌ای ارتقایافته از Google Earth را رونمایی کرد.

این نسخه‌ی جدید قابلیتی به نام ویجر (Voyager) دارد. در ویجر می‌توانید تورهایی که دانشمندان، نهادهای غیردولتی و دیگر سازمان‌ها طراحی کرده‌اند، ببینید. در این تورها می‌توانید با استفاده از تصاویر، فیلم‌های ۳۶۰درجه‌ و نمای خیابانی که گوگل مپ به شما می‌دهد، در جاهای مختلف بگردید. بی‌بی‌سی ارث، جین گودال، سسامی استریت و ناسا همگی در ویجر تور دارند.
در کنفرانسِ انجمن بین‌المللی تکنولوژی در آموزش (ISTE) که اخیراً برگزار شد گوگل اعلام کرد که تعداد تورهای خود را در ۱۰ موضوع جدید افزایش می‌دهد. این تورها مخصوص آموزش‌اند. نشنال جئوگرافی، PBS اجوکیشن، مؤسسه‌ی HHMI و Mission Blue در این برنامه‌ی جدید گوگل را همراهی می‌کنند.

با گوگل ارث جهان را بگردید

گوگل می‌گوید دانش‌آموزان با این تورها می‌توانند جهان را بگردند، در مناطق دوردستی مثل گنبد حرارتی کاستاریکا سرک بکشند و با کاوش‌گرهای لوئیس و کلارک ماجراجویی کنند. ضمن این‌که گوگل طرح‌ درس‌ها و امکانات دیگری را هم در اختیار معلم‌ها می‌گذارد تا کلاس درس خود را بهتر اداره کنند.
گوگل ارث به سرویسِ Google for Education اضافه شده است و ادمین‌های فناوری اطلاعات (IT) می‌توانند در پنل ادمین گوگل از این محصول استفاده کنند.
به‌روز‌رسانی‌های ویجرِ گوگل ارث به تازگی همراه با وسایل آموزشی عرضه شده است که مدارس می‌توانند آن‌ها را به صورت یک بسته‌ی نرم‌افزاری با تخفیف بخرند. بین این وسایل در اَپ سیاحتی گوگل گزینه‌ای وجود دارد که دانش‌آموزها و معلم‌ها می‌توانند با استفاده از آن بین ۶۰۰ سفر مجازی و بلکه بیشتر، هر کدام را که خواستند انتخاب کنند.

...
نویسنده
سارا پرز
سارا پرز در حال حاضر نویسنده‌ی وب‌سایت TechCrunch است و پیش از این در حوزه‌ی IT در صنایع بانکی، خرده فروشی و نرم افزار مشغول بوده است.

منبع: Techcrunch.com
مترجم: علی طباطبایی لطفی
ویراستار: مریم‌السادات حسینی سیرت


وز-یو
وزنیاک می‌گوید «برنامه‌ی آموزشی برای تولیدکنندگان نرم‌افزار تنها یک دوره‌ی کدنویسی معمولی نیست. آموزش‌هایمان فراتر از «چگونه کد بنویسیم» است. ما تولیدکنندگان را طوری آموزش می‌دهیم که در دنیای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فن‌آوری به تولیدکننده‌گان حرفه‌ای نرم‌افزار تبدیل شوند. هدف ما این است که مهارت‌های دیجیتالی کاربردی را طوری به افراد آموزش دهیم که لازم نباشد سالیان سال منتظر بمانند و آموزش ببینند. افراد اغلب می‌ترسند شغلی تکنولوژی‌محور انتخاب کنند چون فکر می‌کنند از پسش بر نمی‌آیند. اما من می‌دانم که می‌توانند برای همین چنین برنامه‌ای طراحی کردم.»

استیو وزنیاک، یکی از موسسان اپل، این‌بار سراغ K-12 و برنامه آموزش فن‌آوری رفت

لرنیتو بلاگ

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

طبق گزارش مطبوعات آزاد دیترویت، مایک دوگان، شهردار دیترویت به تازگی اعلام کرد که معلم‌‌ها برای خرید مسکن در برنامه‌ی مزایده‌ی بانک مسکن شهر، 50 درصد تخفیف می‌گیرند. سال‌هاست که کارکنان و بازنشستگان شهر دارند این تخفیف را دریافت می‌کنند و حالا این تخفیف شامل حال تمام معلم‌ها در مدارس دولتی و خصوصی هم می‌شود.

تخفیف مسکن برای جذب معلم‌‌ها

لرنیتو بلاگ

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

استارت آپ کینگز لرنینگ
اَرشان وکیل که بنیان‌گذار و مدیرعامل کینگز لرنینگ است، می‌گوید «ما از این همکاری خیلی هیجان‌زده‌ایم. حالا می‌توانیم یک قدم جلوتر برویم و روی گسترش خدماتی که می‌دهیم تمرکز کنیم. خدماتی مثل Enguru، تقویتِ موتور تجزیه‌ و تحلیل و تکنولوژی؛ حالا می‌توانیم تیم کینگز لرنینگ را توسعه بدهیم.»

سرمایه‌گذاری ۲٫۵ میلیون دلاری در استارت‌آپِ آموزشی کینگز لرنینگ

لرنیتو بلاگ

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه