نویسنده
نویسنده
شان کوگان
شان کوگان خبرنگار آموزشی بی‌بی‌سی و سردبیر بخش دانشگاه اقتصاد این خبرگزاری است.

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

کارمند شهرداری با کتاب‌های توی زباله‌ها کتابخانه‌ی رایگان می‌سازد.

لرنیتو خبر می‌دهد: مسئول جمع‌آوری زباله در شهر بوگوتای کلمبیا که تحصیلات ابتدایی دارد با بیش از بیست هزار کتابی که مردم دورانداخته‌ بودند، یک کتابخانه درست کرده است. گردآوری کتاب‌ها ۲۰ سال پیش و زمانی آغاز شد که خوزه آلبرتو گوتیرز رمان آناکارنینای تولستوی را از میان کتاب‌های دور ریخته شده پیدا کرد. حالا او کتابخانه‌ای ساخته است که کتاب‌هایش را رایگان در اختیار مردم می‌گذارد.

او می گوید «من متوجه شدم که مردم کتاب‌ها را دور می‌اندازند، پس شروع کردم به نجات دادن کتاب‌ها.» آقای گوتیرز که به «ارباب کتاب‌ها» مشهور شده، جمع‌آوری کتاب‌ها را از سطل‌ زباله‌های محله‌های ثروتمند شهر آغاز کرد. او کتاب‌ها را از میان زباله‌ها جدا می‌کند و آن‌ها را به دست خانواده‌هایی می‌رساند که در محله‌های فقیرنشین زندگی می‌کنند. کتاب‌های او را خانواده‌هایی استفاده می‌کنند که می‌خواهند در تکالیف درسی به فرزندان‌شان کمک کنند. این کتاب‌ها در کتابخانه‌ای رایگان به نام «قدرت کلمات» نگهداری می‌شوند.

کتاب کم داشتیم پس خودمان کتابخانه خودمان را ساختیم

او می‌گوید «ما در محله‌‌مان این کتاب‌ها را کم داشتیم، پس شروع کردیم به کمک.»

 

کتابخانه گوتیزر به روی بچه ها باز است
چون خانه‌ی او پر از کتاب‌ شده، کتاب‌ها را به محله‌های فقیرنشین یا نقاط دورافتاده‌ای که به کتابخانه‌ها دسترسی ندارند منتقل می‌کنند. به نظر او «هر چه بیشتر کتاب بدهیم، کتاب‌ها بیشتر به سمت ما می‌آیند.»

او همچنین کتاب‌ها را در اختیار رزمنده‌هایی می‌گذارد که در جریان صلح کلمبیا از جنگ دست کشیده‌اند. یکی از رزمنده‌ها از گروه شورشی فارک با او تماس گرفت. هدف این بود که این افراد با خواندن کتاب‌ها بتوانند خود را برای پیدا کردن کار و برگشتن به زندگی عادی آماده کنند. آقای گوتیرز می‌گوید «کتاب‌ها من را عوض کردند. پس فکر می‌کنم برای این دسته از افراد هم کتاب‌ها نماد امید و صلح هستند.»

آقای گوتیرز حالا در دهه‌ی پنجاه زندگی‌اش قصد دارد دوباره به درس و مدرسه برگردد.

...
نویسنده
شان کوگان
شان کوگان خبرنگار آموزشی بی‌بی‌سی و سردبیر بخش دانشگاه اقتصاد این خبرگزاری است.

مترجم: علی طباطبایی لطفی
ویراستار: مریم‌السادات حسینی سیرت


وز-یو
وزنیاک می‌گوید «برنامه‌ی آموزشی برای تولیدکنندگان نرم‌افزار تنها یک دوره‌ی کدنویسی معمولی نیست. آموزش‌هایمان فراتر از «چگونه کد بنویسیم» است. ما تولیدکنندگان را طوری آموزش می‌دهیم که در دنیای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فن‌آوری به تولیدکننده‌گان حرفه‌ای نرم‌افزار تبدیل شوند. هدف ما این است که مهارت‌های دیجیتالی کاربردی را طوری به افراد آموزش دهیم که لازم نباشد سالیان سال منتظر بمانند و آموزش ببینند. افراد اغلب می‌ترسند شغلی تکنولوژی‌محور انتخاب کنند چون فکر می‌کنند از پسش بر نمی‌آیند. اما من می‌دانم که می‌توانند برای همین چنین برنامه‌ای طراحی کردم.»

استیو وزنیاک، یکی از موسسان اپل، این‌بار سراغ K-12 و برنامه آموزش فن‌آوری رفت

لرنیتو بلاگ

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

طبق گزارش مطبوعات آزاد دیترویت، مایک دوگان، شهردار دیترویت به تازگی اعلام کرد که معلم‌‌ها برای خرید مسکن در برنامه‌ی مزایده‌ی بانک مسکن شهر، 50 درصد تخفیف می‌گیرند. سال‌هاست که کارکنان و بازنشستگان شهر دارند این تخفیف را دریافت می‌کنند و حالا این تخفیف شامل حال تمام معلم‌ها در مدارس دولتی و خصوصی هم می‌شود.

تخفیف مسکن برای جذب معلم‌‌ها

لرنیتو بلاگ

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

استارت آپ کینگز لرنینگ
اَرشان وکیل که بنیان‌گذار و مدیرعامل کینگز لرنینگ است، می‌گوید «ما از این همکاری خیلی هیجان‌زده‌ایم. حالا می‌توانیم یک قدم جلوتر برویم و روی گسترش خدماتی که می‌دهیم تمرکز کنیم. خدماتی مثل Enguru، تقویتِ موتور تجزیه‌ و تحلیل و تکنولوژی؛ حالا می‌توانیم تیم کینگز لرنینگ را توسعه بدهیم.»

سرمایه‌گذاری ۲٫۵ میلیون دلاری در استارت‌آپِ آموزشی کینگز لرنینگ

لرنیتو بلاگ

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه