نویسنده
نویسنده
admin

آینده‌ی آموزشِ پیش از دانشگاه (K-12)

کلاس‌های درس مجازی

امروزه ۲۵۰هزار دانش‌آموز در مدارس مجازی ثبت‌نام کرده‌اند. در این مدارس که تعدادشان مدام در حال افزایش است، دانش‌آموزان تمام محتوای آموزشی را دریافت می‌کنند و همه‌ی تکالیف دوره را در خانه انجام می‌دهند. گرچه در این مدارس ممکن است تعامل حضوری هم وجود داشته باشد، اما دانش‌آموزان و معلم‌ها با استفاده از گوشی، لپ‌تاپ و تبلت به‌ صورت آنلاین با هم کار می‌کنند.

یادگیری مشارکتی

کلاس‌های درس طیف وسیعی از تکنولوژی را با هم ترکیب می‌کنند. از گوشی و رایانه گرفته تا تخته‌سیاه، میز و صندلی. هدف‌ این است که مشارکت و تعامل فردی بین دانش‌آموزان و معلم‌ها تقویت شود.

یادگیری ترکیبی و استفاده از ابزار شخصی

رویکرد یادگیری ترکیبی احتمالاً در آینده ضروری خواهد شد. در این رویکرد برای تبادل محتوای آموزشی از گوشی و تبلت استفاده می‌شود. یا برخی عناصر خلاقانه با هم ترکیب می‌شوند؛ مثل یادگیری از طریق بازی‌. در پنج سال آینده، تکنولوژی‌هایی مثل رایانش ابری، یادگیری با استفاده از گوشی و تبلت و حتی پرینت سه‌بعدی بیشتر در کلاس‌های درس به‌ کار می‌روند.

رایانش ابری

مدارس در آینده تقریباً تمام اطلاعات اداری را در فضای ابری دخیره می‌کنند. مدارس می‌توانند حجم فزاینده‌ی داده‌هایی که از امکانات‌، کارمندان و دانش‌آموزان‌شان دارند، در فضای ابری تحلیل کنند. با این کار هم هزینه‌ها کمتر می‌شود و هم سیستم مدرسه کارآمدتر خواهد بود.

تجزیه و تحلیل کلان داده

برای اینکه دانش‌آموزان نتایج بهتری بگیرند، در آینده‌ی نزدیک حجم داده‌ها بیشتر می‌شود و باید از نرم‌افزارهای پیچیده‌ی تحلیل یادگیری استفاده کرد. نرم‌افزارهای تحلیل یادگیری این امکان را به معلم‌ها و مدیران می‌دهد که شخصی‌سازی یادگیری را گسترش بدهند. همچنین وقتی دانش‌آموزان تکالیف خود را به صورت دیجیتالی انجام می‌دهند، معلم‌ها دقیق‌تر با نیازهای یادگیری آن‌ها آشنا می‌شوند و آن‌ها‌ را ارزیابی می‌کنند.

آزمون‌های استاندارد و هوشمند

طراحان آزمون بیشتر روی یادگیری براساس توانایی‌ها تمرکز می‌کنند. آن‌ها آزمونی را طراحی می‌کنند که به جای ارزیابی محفوظات دانش‌آموزان، بیشتر مهارت‌های یادگیری و توانایی تحلیل آن‌ها را می‌سنجد. همچنین آزمون‌ها از لحاظ تکنولوژی پیچیده‌تر می‌شوند. با آزمون‌ها می‌شود داده‌‌هایی را جمع‌آوری کرد که برنامه‌ی تحصیلی و محتوای آموزشی مدارس را شکل می‌دهند.

این یافته‌ها بخشی از گزارشِ سال ۲۰۱۳ به نام «آینده‌ی آموزشِ پیش از دانشگاه (K-12)» است. برای این گزارش طیف وسیعی از منابع به کار رفتند تا موضوعاتی مثل شخصی‌سازی یادگیری و رویکردهای یادگیری آنلاین و ترکیبی را معرفی کنند. در این گزارش مثال‎هایی ملموس از آینده‌‌ی k-12 آمده است. این مثال‌ها از مدرسه‌هایی است که همین الان هم از تکنولوژی برای آموزش استفاده می‌کنند. چیزی که در آینده بسیار رایج خواهد شد. برای دانلود متن کامل گزارش، به سایت www.hanoverresearch.com/K12FutureTrends سر بزنید.

...

مسئله: «کارها و وظایف زیادی دارم که هر روز صبح تا شب طول می‌کشد. چطور به همه‌ی کارهایم برسم؟» بخش‌های مهم: اولویت‌بندی کنید چندتا کار را مدیریت کنید کمک بگیرید […]

آناتومی یک دانش‌آموز موفق غیرسنتی

admin
جزوه نوشتن کار ساده‌ای نیست. اگر نه مجبور نبودیم آخر ترم دنبال شاگرد زرنگ‌ها بدوئیم تا جزوه‌شون رو بگیریم و کپی کنیم. امروز میخوایم #با_رسم_شکل یه سری تکنیک بهتون نشون بدیم که توی نوشتن جزوه‌های به‌درد بخور کمک‌تون میکنه.

جزوه نویسی مؤثر برای آمادگی آزمون‌ها

admin

نظرتان را بنویسید