نویسنده
نویسنده
admin

چگونه جزوه عالی بنویسیم

مهارت‌های جزوه‌نویسی

چه بخواهید در مدرسه موفق باشید چه در کار، جزوه‌نویسی و یادداشت‌برداری یک مهارت ارزشمند است. با جزوه‌نویسی می‌توانید اطلاعات را حفظ کنید، آن‌ها را یادآوری کنید یا در وقت نیاز به آن‌ها رجوع کنید. اگر نکات زیر را رعایت کنید نه تنها جزوه نوشتن یاد می‌گیرید، بلکه یاد می‌گیرید طوری جزوه بنویسید که بعداً از دانش‌تان استفاده کنید.

با آمادگی بیایید

قبل از کلاس، سخنرانی یا جلسه‌ حتماً یادداشت‌های جلسه‌ی قبل را مرور کنید. این کار باعث می‌شود روی آخرین مطالب اشراف داشته باشید و برای ادامه‌ی آن آماده باشید.

شنونده‌ی فعالی باشید

بسیاری از افراد موقع جزوه‌نویسی این اشتباه را مرتکب می‌شوند که بدون فکر و بدون اینکه واقعاً بفهمند چه گفته می‌شود، تمام کلمات را یادداشت می‌کنند.

پرسش، پاسخ، مثال

این روشی بسیار مؤثر برای جزوه‌نویسی است. چون شما را وادار می‌کند موقع نوشتن با مطلب درگیر شوید. به شما اجازه می‌دهد که موضوع را به زبان خودتان شرح بدهید.

خلاصه‌نویسی کنید

یک دانش‌آموز به طور متوسط می‌تواند ۱٫۳ کلمه در هر ثانیه بنویسد، در حالی‌که گوینده به طور متوسط با سرعت ۲٫۳ کلمه در ثانیه حرف می‌زند. بنابراین اگر یک روش خلاصه‌نویسی برای خودتان داشته باشید، می‌توانید جزوه‌ی مفیدتری بردارید و عقب نیفتید.

جزوه‌ی خود را رنگی‌رنگی کنید

اضافه کردن رنگ به جزوه‌ها به بسیاری از افراد کمک می‌کند بهتر بخوانند و اطلاعات را راحت‌تر به خاطر بسپرند.

از کتاب درسی خود یادداشت‌برداری کنید

بعد از کلاس یا سخنرانی، می‌توانید جزوه‌های خود را با اطلاعاتی از کتاب درسی کامل کنید. یادداشت‌برداری از کتاب درسی یکی دیگر از مهارت‌هایی است که ارزشِ یاد گرفتن دارد.

مرور جزوه‌‌ی خود

بعد از نوشتن بهترین جزوه…

کمی بعد و همان روز جزوه‌ی خود مرور کنید

از خودتان امتحان بگیرید

جزوه‌های خود را به خاطر بسپرید

...

مسئله: «کارها و وظایف زیادی دارم که هر روز صبح تا شب طول می‌کشد. چطور به همه‌ی کارهایم برسم؟» بخش‌های مهم: اولویت‌بندی کنید چندتا کار را مدیریت کنید کمک بگیرید […]

آناتومی یک دانش‌آموز موفق غیرسنتی

admin
این یافته‌ها بخشی از گزارشِ سال 2013 به نام «آینده‌ی آموزشِ پیش از دانشگاه (K-12)» است. برای این گزارش طیف وسیعی از منابع به کار رفتند تا موضوعاتی مثل شخصی‌سازی یادگیری و رویکردهای یادگیری آنلاین و ترکیبی را معرفی کنند. در این گزارش مثال‎هایی ملموس از آینده‌‌ی k-12 آمده است. این مثال‌ها از مدرسه‌هایی است که همین الان هم از تکنولوژی برای آموزش استفاده می‌کنند. چیزی که در آینده بسیار رایج خواهد شد

آینده‌ی آموزشِ پیش از دانشگاه (K-12)

admin

نظرتان را بنویسید