تصویر سربرگ
نویسنده
نویسنده
کیتی روف
کیتی روف نویسنده‌ی ارشد و مجری برنامه‌ی ویدئویی در TechCrunch است. او همچنین مجری پادکست TechCrunch در مورد فناوری‌های مالی است. پیش از این، روف خبرنگار فناوری در FOXBusiness.com بود و با رویترز، TheStreet و Forbes نیز همکاری کرده بود. او در در CNN و تلویزیون بلومبرگ نیز حضور داشته است.

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

نخستین عرضه‌ی عمومی سهام Pluralsight؛ شرکتی موفق در تکنولوژی آموزشی

شرکت Pluralsight در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد که محرمانه درخواست IPO (عرضه‌ی اولیه‌ی سهام) داده است. مرسوم است شرکت‌ها تا زمان عمومی شدن حرفی در این رابطه نزنند؛ مگر این‌که خبرنگارها زودتر خبر را منتشر کنند.

هرچند تصمیم Pluralsight برای ورود به بازار سهام، برای افرادی که تکنولوژی ایالت یوتا را از نزدیک دنبال می‌کردند غافلگیرکننده نبود. این شرکت خودساخته از مرحله‌ی سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز عبور کرده و اکنون به ثبات رسیده است.

اَرون اسکونارد، مدیرعامل و یکی از مؤسسان Pluralsight، این کسب و کار مرتبط با تکنولوژی آموزشی را در سال ۲۰۰۴ پایه‌گذاری کرد. او هم مانند بسیاری از استارتاپ‌های خارج از سیلیکون ولی، کسب‌ و کار خود را با سرمایه‌ی شخصی‌اش اداره می‌کرد. اولین بار در سال ۲۰۱۳ به سرمایه‌ی خارجی قابل‌توجهی دست یافت و پس از حداقل سه دوره سرمایه‌گذاری خارجی، مبلغی معادل ۲۰۰ میلیون دلار به دست آورد. از جمله حامیان مالی او Insight Venture Partners، Felicis Ventures و IOCNIQ Capital هستند.

بازار حوزه‌ی تکنولوژی آموزشی بسیار رقابتی است، اما Pluralsight توانسته کسب و کار بزرگی در حوزه‌ی دوره‌های آموزشی آنلاین توسعه‌ی نرم‌افزار ایجاد کند. هدف این دوره‌های آموزشی بهبود و ارتقای مهارت‌های شما در زمینه‌هایی مانند تکنولوژی اطلاعات، داده و امنیت است.

کسب و کارهای کوچک و بزرگ Pluralsight را برای آموزش کارمندان خود استخدام می‌کنند. مردم عادی هم می‌توانند با اشتراک شخصی از خدمات آن استفاده کنند.

زمان تکمیل IPO توسط Pluralsight معلوم نیست اما طبق مدارک منتشرشده «پیش‌بینی می‌شود عرضه‌ی اولیه‌ی سهام پس از تکمیل فرآیند بررسی بازار و سایر موارد توسط SEC آغاز خواهد شود.»

شرکت‌ها اغلب چندین ماه وضعیت پرونده‌ی خود را محرمانه نگه می‌دارند و آگهی عرضه‌ی سهام خود را بازبینی و تکمیل می‌کنند. هنگامی که خبر ثبت پرونده منتشر شد، شرکت‌ها باید ۱۵ روز صبر کنند سپس به دنبال جذب سرمایه‌گذار بروند و معمولاً یک هفته بعد از آن همه‌ی اطلاعات را در اختیار عموم قرار می‌دهند.

طی هفته‌های اخیر، به خصوص در عرصه‌ی تکنولوژی، شرکت‌های زیادی برای نخستین بار سهام خود را عرضه‌ِی عمومی کرده‌اند. سهام Dropbox اخیراً در اختیار عموم قرار گرفت و Spotify نیز قرار است به زودی به این فهرست اضافه شود. سایر شرکت‌هایی که درخواست ثبت کرده‌اند DocuSign، Zuora، Smartsheet و Pivotal هستند.

پس از آرامشی سه‌ماهه‌، پیش‌بینی می‌شود که سرِ IPOهای تکنولوژی حسابی شلوغ شود.

...
نویسنده
کیتی روف
کیتی روف نویسنده‌ی ارشد و مجری برنامه‌ی ویدئویی در TechCrunch است. او همچنین مجری پادکست TechCrunch در مورد فناوری‌های مالی است. پیش از این، روف خبرنگار فناوری در FOXBusiness.com بود و با رویترز، TheStreet و Forbes نیز همکاری کرده بود. او در در CNN و تلویزیون بلومبرگ نیز حضور داشته است.

منبع اصلی: techcrunch.com
مترجم: امیر ارزانی


  پرستاری در سال‌های اخیر یکی از پرطرفدارترین رشته‌های ایران شده است. دانشجویان بسیاری با امید به قبولی در این رشته در کنکور سراسری شرکت می‌کنند. اما آیا انتخاب رشته […]

زهرا نیکورای
تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، در مصاحبه‌ای تلویزیونی در برنامه‌ی Revolution شبکه‌ی MSNBC و Recode گفت اپل سعی دارد با همکاریِ دانشگاه نورت‌وسترن و مدارس دولتی شیکاگو (CPS) به […]

تیم کوک، مدیر عامل اپل: آموزش همیشگی است

admin

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

وز-یو
وزنیاک می‌گوید «برنامه‌ی آموزشی برای تولیدکنندگان نرم‌افزار تنها یک دوره‌ی کدنویسی معمولی نیست. آموزش‌هایمان فراتر از «چگونه کد بنویسیم» است. ما تولیدکنندگان را طوری آموزش می‌دهیم که در دنیای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فن‌آوری به تولیدکننده‌گان حرفه‌ای نرم‌افزار تبدیل شوند. هدف ما این است که مهارت‌های دیجیتالی کاربردی را طوری به افراد آموزش دهیم که لازم نباشد سالیان سال منتظر بمانند و آموزش ببینند. افراد اغلب می‌ترسند شغلی تکنولوژی‌محور انتخاب کنند چون فکر می‌کنند از پسش بر نمی‌آیند. اما من می‌دانم که می‌توانند برای همین چنین برنامه‌ای طراحی کردم.»

استیو وزنیاک، یکی از موسسان اپل، این‌بار سراغ K-12 و برنامه آموزش فن‌آوری رفت

admin

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

نظرتان را بنویسید