تصویر سربرگ
نویسنده
نویسنده
دانشگاه Northwestern University
Northwestern University یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در ایلینوی آمریکاست.

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

تیم کوک، مدیر عامل اپل: آموزش همیشگی است

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، در مصاحبه‌ای تلویزیونی در برنامه‌ی Revolution شبکه‌ی MSNBC و Recode گفت اپل سعی دارد با همکاریِ دانشگاه نورت‌وسترن و مدارس دولتی شیکاگو (CPS) به معلم‌ها کمک کند برنامه‌نویسی بیاموزند و در کلاس‌های خود هم برنامه‌نویسی تدریس کنند.

تیم کوک گفت «همه باید کم‌کم ایده‌ی مادام‌العمر بودن تحصیلات را بپذیریم.» این پیام، مبنای اولیه‌ی مدرسه‌ی تحصیلات و سیاست اجتماعی (SESP) است. او در ادامه افزود «ما انتظار نداریم که همه برنامه‌نویس شوند، اما یادگیری پایه‌ی برنامه‌نویسی مهم است و از قضا ما به این نتیجه رسیدیم که اکثر معلم‌ها می‌خواهند تا حدی در کلاس‌های خود برنامه‌نویسی داشته باشند.»

مصاحبه‌ی کوک که در سالن ژیمناستیک دبیرستان آمادگی کالج لِین تِک انجام شده بود، ششم آوریل ساعت چهار و نیم صبح از شبکه‌ی MSNBC پخش شد.  تقریباً ۱۲ عضو SESP در این رویداد حضور داشتند و کوک درباره‌‌ی همه چیز صحبت کرد؛ از استفاده‌ی تکنولوژی برای یادگیری فشرده در نسل بعدی دانش‌آموزان و کارکنان گرفته تا برنامه‌نویسی به عنوان مهارتی ضروری مانند خواندن و نوشتن.

قبل از آن دانشگاه نورت‌وسترن اعلام کرده بود دفتر شراکت تحصیلات اجتماعی (OCEP) وابسته به SESP برای تأسیس «مرکز استعداد درخشان» در لِین تِک همکاری خودش را با اپل و CPS آغاز کرده تا همه‌ی معلم‌های دبیرستانی منطقه را با برنامه‌‌ی آموزشی اپل با نام «همه می‌توانند با زبان سوئیفت برنامه‌نویسی کنند و اَپ بسازند» آشنا کنند. هدف از این اقدام علاقه‌مند کردن افراد بیشتر به برنامه‌نویسی و رفع کمبود معلم برای تدریس علوم کامپیوتر است.

نیکول پینکارد استادیار علوم یادگیری و رئیس دانشکده‌ی OCEP گفت «ما می‌خواهیم هر دانش‌آموز CPS با دانش فنی و مهارت‌های مورد نیاز برای برنامه‌نویسی فارغ‌التحصیل شود. طوری که این مهارت تأثیر مثبتی بر زندگی او و اطرافیانش داشته باشد.»

علاوه بر پینکارد، اعضای هیئت علمی SESP و کادر آن، افراد دیگری نیز در مصاحبه حضور داشتند، از جمله: کولین کولمن، معاون رئیس دانشگاه SESP؛ اِیمی پرت، دستیار رئیس دانشگاه SESP برای شراکت تحصیلات اجتماعی؛ هنری مَن، مدیر ‌برنامه‌ی استودیو FUSE (به چالش کشیدن مهارت‌های دانش‌آموزان)؛ پاولا هوپر، استادیار کارشناسی ارشد آموزش (MSEd) و علوم یادگیری (LS)؛ و دانا دوتسون، هماهنگ‌کننده‌ی آموزش معلم‌ها برای برنامه‌ی MSEd.

کوک همچنین گفت «برنامه‌نویسی زبانی برای ابراز خود است. ما باید در این باره به زنان و جوامع حاشیه‌ای اطلاع‌رسانی کنیم. چون این جمعیت در برنامه‌نویسی کم‌تعدادند.»

با این‌که کوک باور دارد تکنولوژی نقشی اساسی در آموزش بازی می‌کند اما گو‌شزد کرد که تکنولوژی هرگز جایگزین معلم‌ها نخواهد شد. به گفته‌‌ی او «معلم‌ها مثل جواهرند. محصولات ما ابزاری‌اند که به انسان‌ها کمک می‌کنند، اما جایگزین آن‌ها نمی‌شوند.»

...

شما معلمان عزیز، در طی تدریس خود، تجاربی کسب می­کنید که بسیار باارزش است و همکارانتان نیز می‌توانند از آن بهره ببرند. مربی‌گری همتا (۱) یکی از راه­های به اشتراک گذاشتن تجارب معلمان با یکدیگر است. در این روش معلمان، تجارب خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و با روش‌ها و استراتژی‌های همکاران خود آشنا می‌شوند.

مربی‌گری همتا

admin

زمان تقریبی مطالعه: 9 دقیقه

به گفته‌ی جان دیویی، دانش‌آموزان از طریق «انجام دادن» یاد می‌گیرند. به دانش‌آموزان چیزی برای انجام دادن بدهید تا یاد بگیرند. این کار آن‌ها را وادار می‌کند فکر کنند و توجه عمدی برای برقراری ارتباط میان دانسته‌ها و عمل را افزایش می‌دهد. هزاران ابزار دیجیتالی وجود دارد که هنر «انجام دادن» را ترویج می‌کنند. دانش‌آموزان می‌توانند به کمک ابزارهای دیجیتال دست به خلق محتوا بزنند و در نهایت به تسلط در یادگیری و ساخت دانش جدید برسند.

کاربرد ابزارهای دیجیتال در کلاس درس

admin

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

ممکن است شما هم مثل جولن کیسر با آزمون‌های روزانه، به خاطر مشغولیت زیادی که برای مربیان ایجاد می‌کند، مخالف باشید. کیسر می‌گوید معلم سختش است مدام آزمون طراحی کند. البته بحث او در فرایند آموزش سنتی در کلاس مفید است نه در آموزش الکترونیکی. مربیان آنلاین لازم نیست مدام آزمون طراحی کنند. آن‌ها در فضای مجازی فرصت‌های بیش‌تری در اختیار دارند و می‌توانند راحت از دانش‌آموزانشان امتحان بگیرند.

چرا ما هنوز به آزمون در آموزش الکترونیکی نیاز داریم؟

admin

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه