نویسنده
نویسنده
رخساره ثابتی
رخساره ثابتی نویسنده و ویراستار است و بیش از شش سال سابقه‌ی تدریس در مدارس مقطع دبستان و دبیرستان را دارد.

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

با لرنیتویی ها: مبینا مومنی

سلام. خانم مومنی؟

سلام بفرمایید.

من ثابتی هستم از لرنیتو تماس می‌گیرم. می‌توانم با مبینا جان صحبت کنم؟

من مامان مبینا هستم. متاسفانه مبینا نیست. آموزشگاه است. وقتی هم بیاید فرصتی برای کاری غیر از درس ندارد. می‌توانید هر سوالی دارید از من بپرسید.

ممنونم. لطف می‌کنید. اگرچه که دوست داشتم با خود مبینا درباره‌ی لرنیتو صحبت کنم.

راستش من با لرنیتو کار می‌کنم و برای مبینا آزمون طراحی می‌کنم. فکر می‌کنم من می‌توانم به جای مبینا به سوال‌های شما جواب بدهم.

جدی؟ یعنی خود مبینا با لرنیتو کار نمی‌کند؟

نه خب. همه‌ی آزمون‌ها را من طراحی می‌کنم. حتی خودم با نام مبینا در لرنیتو عضو شدم. بعد از مدتی هم براش بسته‌ی جت خریدم تا دسترسیش به امکانات لرنیتو بیشتر شود. به نظر من لرنیتو عالی هست. من ابتدا که زنگ زدید و خودتان را معرفی کردید، شما را با یک نرم‌افزار دیگر اشتباه گرفتم. راستش با آن هیچ کاری نمی‌توانستیم بکنیم. با خودشان که تماس گرفتیم گفتند سایت خیلی سنگین است و بالا نمی‌آید. تقریبا یک سال پیش در لرنیتو ثبت‌نام کردیم و خیلی راضی بودیم. من تا امروز با لرنیتو برای مبینا ۱۴مجموعه سوال ساخته‌ام و حدود ۴۵۰ سوال پرینت گرفته‌ام. یک ماهی هم هست که برای مبینا بسته‌ی جت خریده‌ام.

چه جالب! من تا به حال از هیچ کدام از کاربرهای لرنیتو که باشان مصاحبه کرده بودم نشنیده بودم که مادرش به‌جاش و براش با سایت کار کند. لطف می‌کنید کمی از مبینا بگویید. مثلا این‌که سال چندم است و کجا درس می‌خواند؟

دخترم، مبینا، متوسطه‌ی دوم است و در مدرسه‌ی تیزهوشان فرزانگان کرمانشاه رشته‌ی تجربی می‌خواند.

مبینا چطور با لرنیتو آشنا شد و چطور از آن استفاده می‌کند؟

توی مدرسه معلمشان در کلاس لرنیتو را به همه معرفی کرده بود. ما آن موقع‌ها از یک نرم‌افزار دیگر استفاده می‌کردیم. البته استفاده که نه. یعنی اصلا سایت بالا نمی‌آمد که بخواهیم استفاده کنیم ازش. بعد از آن من لرنیتو را سرچ کردم و دیدم خیلی راحت می‌شود باش کار کرد. مبینا با لرنیتو آزمون می‌دهد. بیشترین کمکی که لرنیتو به مبینا کرده مدیریت زمان است. مثلا سوالات قلمچی یا گزینه‌ی دو را انتخاب می‌کرد و خودش را با همان زمانِ تعیین‌شده در آزمون محک می‌زد. البته این‌طوری همزمان با قالب سوال‌ها هم آشنا می‌شد.

شما می‌دانید مبینا دوست دارد در دانشگاه چه رشته‌ای بخواند؟

اگر خدا بخواهد دوست دارد در دانشگاه پزشکی بخواند. به تخصص هنوز فکر نکرده است.

با چه سیستمی از لرنیتو استفاده می‌کنید؟

من با کامپیوتر برای مبینا سوال در می‌آورم. من خودم برای مبینا سوال‌ها را انتخاب می‌کنم، آزمون می‌سازم، پرینت می‌گیرم و به‌ش می‌دهم. این‌طوری وقتش گرفته نمی‌شود. ما در کانال تلگرام لرنیتو هم عضو هستیم. البته مبینا خودش در تلگرام نیست اما من خودم کانال تلگرام لرنیتو را هم برای مبینا چک می‌کنم.

مبینا جان وقت‌های آزادش را معمولا چه‌کار می‌کند؟

مبینا وقتی برای استراحت ندارد و بی‌وقفه درس می‌خواند. فقط بین درس‌هاش ممکن است ده دقیقه‌ای خالی داشته باشد و از اتاقش بیرون بیاید و چیزی بخورد. بیش از این اوقات فراغتی ندارد و مدام درس می‌خواند تا ان‌شاالله پزشکی تهران قبول شود.

راستش خانم مومنی عزیز من که خیلی دوست داشتم بتوانم با خود مبینا هم صحبت کنم. اگر وقت آزادی داشت خوشحال می‌شوم مطلعم کنید.

ببینید، مبینا سرش مدام در کتاب و درس است و اصلا به تلفن جواب نمی‌دهد. می‌گوید با تلفن که حرف می‌زنم خیلی وقتم گرفته می‌شود.

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و به سوال‌هام جواب دادید. امیدوارم که خبرهای خیلی خوبی را از مبینا بشنویم و همان رشته‌ای که دوست دارد قبول شود.

...
نویسنده
رخساره ثابتی
رخساره ثابتی نویسنده و ویراستار است و بیش از شش سال سابقه‌ی تدریس در مدارس مقطع دبستان و دبیرستان را دارد.

من از اکثر امکانات لرنیتو استفاده کرده‌ام. خیلی زیاد از آزمون‌هایش بهره برده‌ام؛ چه آنلاین و چه چاپی. الان با جت، 102 تا مجموعه سوال دارم. یک‌بار هم به یک مدرسه که در اردوی نوروزی از یک محصول مشابه استفاده می‌کردند، گفتم که از لرنیتو استفاده کنند. خودم توی گوشی بهشان نشان دادم و آن‌ها هم خیلی استقبال و گفتند اگر این امکانات را داشته باشد، خیلی خوب است.کردند. ان‌شاالله سال بعد هم که برادرم کنکور دارد، به او هم حتما می‌گویم از آن استفاده کند.

با لرنیتویی ها: حسن خلیلی

admin

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

کی از جنبه‌های خیلی خوبی که لرنیتو دارد، این است که الان همین حجم سوالی را که شما ارائه می‌کنید؛ اگر بچه‌ها بخواهند به صورت کتاب یا دفترچه یا همین محصولاتی که در بازار هست، تهیه کنند، شاید مجبور شوند چند میلیونی هزینه کنند. به‌خصوص با این هزینه‌های کاغذ و نشر؛ که فکر کنم اگر فقط محصولات مرتبط با یک درس متعلق به یک سال را بخواهند بخرند؛ چیزی حدود 100 تومان بشود. ولی لرنیتو از نظر هزینه فوق‌العاده به نفع بچه‌هاست.

با لرنیتویی ها: سروش دبیری

admin

زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

من دو، سه تا کتاب خریدم که به نظرم لرنیتو از آن کتاب‌ها که قیمت‌شان، همان صد و خورده‌ای شد، بهتر بود. بانک سوالاتش خوب بود و ایده‌های سوالات را می‌دیدی، با خیال راحت‌تری می‌رفتی سر جلسه. در واقع باعث می‌شد اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم.

با لرنیتویی‌ها: علیرضا چقا میرزایی

admin

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

نظرتان را بنویسید

  1. sina says:

    سلام ، اینجوری که من برداشت کردم
    شاید این دختر خانم پزشکی بیاره
    ولی خیلی خیلی به خودش سخت گرفته و ممکنه خیلی ضرر کنه .

    2