نویسنده
نویسنده
رخساره ثابتی
رخساره ثابتی نویسنده و ویراستار است و بیش از شش سال سابقه‌ی تدریس در مدارس مقطع دبستان و دبیرستان را دارد.

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

با لرنیتویی ها: علی رحیمی زاده

سلام علی‌آقای رحیمی‌زاده. وقتت به‌خیر. من ثابتی هستم از لرنیتو تماس می‌گیرم.

سلام. ممنون ام.

یک کم از خودت بگو. چند ساله‌ت هست؟ کجا مدرسه می‌روی؟ و این‌که چطور با لرنیتو آشنا شده‌ای؟

من سال دهم هستم. در مدرسه‌ی پروفسور سمیعی رشت رشته‌ی تجربی می‌خوانم. امسال، سر کلاس‌های خصوصی معلم فیزیکم، آقای پورواحدی، با لرنیتو آشنا شدم. اولین‌بار که می‌خواستند از من امتحان بگیرند دیدم زیر همه‌ی برگه‌های آزمون نوشته لرنیتو. درباره‌ی لرنیتو از آقای پورواحدی پرسیدم. گفت لرنیتو یک وب‌سایت آموزشی است که می‌توانی همه‌ی آزمون‌ها و کنکورهای سال‌های پیش را هم در آن پیدا کنی. حتما برو عضو شو. من رفتم دیدم سوال‌هاش خیلی خوب است. لرنیتو همه‌ی سوال‌های قلمچی امسال و سال‌های پیش را داشت. حتی مثلا همان روزی که ما امتحان قلمچی می‌دادیم سوال‌ها آپدیت می‌شدند و در بانک سوال‌های لرنیتو می‌توانستیم آن‌ها را ببینیم. چون تازه امتحان داده بودیم و هنوز در حال و هوای امتحان بودیم و سوالات هم یادمان نرفته بود می‌توانستیم برویم توی لرنیتو و ببینیم مثلا کدام تست‌ها را اشتباه جواب داده‌ایم.

چطور عضو لرنیتو شدی؟ تا به حال از بسته‌های لرنیتو استفاده کرده‌ای؟

اسم لرنیتو را از آقای پورواحدی شنیدم با کمک گوگل پیداش کردم و خیلی راحت عضوش شدم. اولین‌بار بسته‌ی بالگرد لرنیتو را گرفتم. با بسته‌ی بالگرد می‌توانستم در آزمونی که طراحی می‌کردم ۲۵۰ سوال جا بدهم. بعد دیدم از لرنیتو امکانات بیشتری می‌خواهم. برای همین هم بسته‌ی جت خریدم. خیلی بهتر شد. با بسته‌ی جت هم دسترسی بیشتری به فضاهای لرنیتو داشتم هم می‌توانستم تعداد سوالات بیشتری در هر آزمون بگذارم و پرینت بگیرم. ولی سه روز بعد از این‌که جت خریدم لرنیتو محدودیت سوال ایجاد کرد. الان فقط می‌توانم ۱۲۰ سوال در آزمونی که می‌سازم جا بدهم. این اتفاقْ کار را برای من سخت کرد. مثلا من قبلا می‌توانستم همزمان سوالاتی را که مربوط به چهار درس یک کتاب بود همزمان پرینت بگیرم و لازم نبود سوالات را انتخاب کنم. این‌طوری زمانی که پای لرنیتو می‌گذاشتم تا آزمون‌ها را طراحی کنم خیلی کمتر بود. ده‌دقیقه‌ای یک آزمون جامع طراحی می‌کردم.

چطور از لرنیتو استفاده می‌کنی؟

میز کار من در لرنیتو پر از سوال‌ها و آزمون‌هایی است که طراحی کرده‌ام. دوهفته‌ی دیگر، از چهار درس اول کتاب عربیمان آزمون جمع‌بندی قلم‌چی داریم. من چند پوشه دارم که همه‌ی سوالات جمع‌بندی را در آن می‌گذارم. درس یک عربی را در یک پوشه گذاشته‌ام، درس دو را در یک پوشه‌ی دیگر و درس‌های سه و چهار را هم. اگر شما بیایید خانه‌ی ما می‌بینید که کل خانه‌مان پر از سوال‌های لرنیتو است. پوشه‌ی نمونه‌سوالات، پوشه‌ی آزمون‌های جمع‌بندی که هر کدام از درس‌ها جدا هستند و آزمون‌های دیگری که برای خودم در لرنیتو ساخته‌ام و از آن‌ها پرینت گرفته‌ام.

با لرنیتو پیشرفت هم کرده‌ای؟

قبلا، تراز من در قلمچی ۵۵۰۰ بود. اما با آزمون‌های لرنیتو رساندمش به ۶۸۰۰. یعنی از یک آزمون تا آزمون بعدیش ترازم ۹۰۰تا بالا آمد. چون دوهفته با لرنیتو فقط آزمون‌های سال‌های پیش قلمچی را زده بودم. الان روی سوالات مسلط‌‌‌ترم و به خاطر آشناییم با انواع سوالات اضطراب کمتری هم دارم.

تو دو سال تا کنکور فاصله داری. چرا از حالا این‌همه برای تست وقت می‌گذاری؟

چون هدفم برایم مهم است. من می‌خواستم ژنتیک دانشگاه تهران بخوانم. ولی الان نظرم عوض شده است و می‌خواهم پزشکی تهران بخوانم. هم برای ژنتیک و هم برای پزشکی تهران احتیاج به رتبه‌ی بالا دارم. خودم ژنتیک را خیلی دوست دارم ولی مدتی است خانواده‌ام اصرار می‌کنند پزشکی بخوانم. مشاورها هم می‌گویند این‌جا ژنتیک زیاد کاربرد ندارد.

چرا این‌قدر ژنتیک دوست داری؟

من عاشق ریاضی هستم. مثلا سال پیش، بدون این‌که لای کتاب را باز کنم المپیاد ریاضی امتحان دادم و بین ۳۰هزار نفر رتبه‌ی ۷۰ کشور را گرفتم. واحدهای ریاضیِ رشته‌ی ژنتیک زیاد است. برای همین هم علاقه داشتم ژنتیک بخوانم.

بعد از عضویت در لرنیتو چه درس‌هاییت پیشرفت کرد؟

همه‌ی درس‌ها غیر از ریاضی.

چرا؟ لرنیتو توی ریاضی به تو کمکی نکرد؟

نه. راستش من ریاضی را از قبل هم ۱۰۰ می‌زدم. بالاتر از آن نمی‌شد رفت. اما آزمون‌های لرنیتو در درس‌های عمومی مثل دین و زندگی و عربی خیلی کمکم کردند.

الان هم مثل قبل از لرنیتو استفاده می‌کنی؟

من با کمک لرنیتو تست می‌زنم چون تمرکز اصلیم کنکور است. مدتی است به خاطر امتحاناتِ ترمْ کمتر از لرنیتو استفاده می‌کنم، چون سوال‌های تشریحی لرنیتو خیلی متنوع نیست و امتحانات مدرسه همه تشریحی اند. برای همین هم توی امتحانات ترم مدرسه‌مان مشکل دارم. راستی اگر لرنیتو سوالات تشریحیش را هم زیاد و متنوع‌تر کند خیلی خوب است و موقع امتحانات ترم هم می‌توانم از لرنیتو کمک بگیرم.

تا به حال با دوستانت درباره‌ی لرنیتو حرف زده‌ای؟ به‌شان پیشنهاد داده‌ای که آن‌ها هم از لرنیتو استفاده کنند؟

دوستان من زیاد به این چیزها علاقه ندارند. اصلا توی فاز درس و مدرسه نیستند.

تو چرا اینقدر با آن‌ها متفاوت هستی؟

من یک شب تصمیمم گرفتم جدی درس بخوانم و این کار را هم کردم. الان فقط ۶۶جلد کتاب تست دارم که همه آزمون‌های سال دهم هستند. هم تست‌های این کتاب‌ها را می‌زنم هم تست‌های لرنیتو را. چون فکر می‌کنم این‌طوری با انواع مختلف سوالات آشنا می‌شوم. انواع تست‌ها را تجربه می‌کنم و روز کنکور، وقتی پرسشنامه را جلوم گذاشتند، سوال‌ها را که دیدم اضطراب نمی‌گیرم.

مشکلی با لرنیتو نداری؟

چند وقت است لرنیتو گزینه‌ی مدارس برتر را برداشته و به جایش گزینه‌ی تالیفی گذاشته است. سوالات مدارس برتر از سوالات مدارس دیگر سخت‌ترند. وقتی آزمون‌هایی که این مدارس از دانش‌آموزانشان می‌گرفتند می‌دیدم با سوالات سخت‌تر هم آشنا می‌شدم اما چند وقت است دیگر به آزمون‌های این مدارس دسترسی ندارم.

علی جان، ممنون ام از وقتی که گذاشتی و به سوال‌هام جواب دادی. امیدوارم موفق باشی و به آرزوهات برسی.

...

من از اکثر امکانات لرنیتو استفاده کرده‌ام. خیلی زیاد از آزمون‌هایش بهره برده‌ام؛ چه آنلاین و چه چاپی. الان با جت، 102 تا مجموعه سوال دارم. یک‌بار هم به یک مدرسه که در اردوی نوروزی از یک محصول مشابه استفاده می‌کردند، گفتم که از لرنیتو استفاده کنند. خودم توی گوشی بهشان نشان دادم و آن‌ها هم خیلی استقبال و گفتند اگر این امکانات را داشته باشد، خیلی خوب است.کردند. ان‌شاالله سال بعد هم که برادرم کنکور دارد، به او هم حتما می‌گویم از آن استفاده کند.

با لرنیتویی ها: حسن خلیلی

admin

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

کی از جنبه‌های خیلی خوبی که لرنیتو دارد، این است که الان همین حجم سوالی را که شما ارائه می‌کنید؛ اگر بچه‌ها بخواهند به صورت کتاب یا دفترچه یا همین محصولاتی که در بازار هست، تهیه کنند، شاید مجبور شوند چند میلیونی هزینه کنند. به‌خصوص با این هزینه‌های کاغذ و نشر؛ که فکر کنم اگر فقط محصولات مرتبط با یک درس متعلق به یک سال را بخواهند بخرند؛ چیزی حدود 100 تومان بشود. ولی لرنیتو از نظر هزینه فوق‌العاده به نفع بچه‌هاست.

با لرنیتویی ها: سروش دبیری

admin

زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

من دو، سه تا کتاب خریدم که به نظرم لرنیتو از آن کتاب‌ها که قیمت‌شان، همان صد و خورده‌ای شد، بهتر بود. بانک سوالاتش خوب بود و ایده‌های سوالات را می‌دیدی، با خیال راحت‌تری می‌رفتی سر جلسه. در واقع باعث می‌شد اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم.

با لرنیتویی‌ها: علیرضا چقا میرزایی

admin

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

نظرتان را بنویسید