نویسنده
نویسنده
مهدیه یکتا
مهدیه یکتا روزنامه‌نگار و ویراستار است و بیش از چهارده سال سابقه فعالیت در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی را دارد.

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

با لرنیتویی ها: حسن خلیلی

 سلام، وقت بخیر حسن آقای خلیلی. من از لرنیتو تماس می‌گیرم و می‌خواستم چند تا سوال درباره‌اش بپرسم. الان فرصت داری به سوالاتم پاسخ بدهی؟

بفرمایید، بله.

اول یک مقداری خودت را معرفی کن و بگو چند سال داری و در کدام شهر ساکن هستی؟

من در تهران و شهرری زندگی می‌کنم. الان یک سال است پشت کنکوری هستم و رشته‌ام هم تجربی است.

در دوران تحصیل، دانش‌آموز چه مدرسه‌ای بودی؟

مدرسه سلام نجم که در منطقه ۱۲قرار دارد و غیردولتی است.

چطور با لرنیتو آشنا شدی؟

از طریق آقای امیدی که در لرنیتو کار می‌کنند و از دبیرهای قبلی‌ام بودند و الان هم در ارتباط هستیم، با این اپ آشنا شدم.

چه ویژگی و امتیازی باعث شد که بعد از پیشنهاد جناب امیدی ترغیب بشوی با لرنیتو کار کنی؟

بیشتر به خاطر دسترسی به منابع از آن استفاده می‌کنم چون از «گزینه دو» گرفته تا «قلمچی»، همه‌اش توی لرنیتو موجود است؛ در حالی‌که همه این‌ها در کنار هم، به راحتی در بازار گیر نمی‌آیند. ضمن اینکه سوالاتش خوب است و پاسخنامه هم دارد. در واقع از نظر من، از همه لحاظ خوب است.

الان چند وقت است که با لرنیتو کار می‌کنی؟ و در این مدت، از همه امکانات و ویژگی‌هایش مثل آموزش و راهنمایی و پشتیبانی و … استفاده کرده‌ای؟

فکر کنم از شهریور پارسال با لرنیتو کار می‌کنم. از پشتیبانی‌اش اطلاعی ندارم ولی در این مدت از اکثر امکاناتش استفاده کرده‌ام. خیلی زیاد از آزمون‌هایش بهره برده‌ام؛ چه آنلاین و چه چاپی. به طوری‌که الان حدود صدتا مجموعه سوال دارم. فقط فکر می‌کنم یک مقداری سرعتش پایین است. نمی‌دانم مشکل از اینترنت من است یا از سرورهای شما. چون سوالاتش دیر بالا می‌آید و حتی وقتی می‌خواهم یک پی‌دی‌اف سه صفحه‌ای بگیرم یا چاپ کنم، حداقل ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

از چه اینترنتی استفاده می‌کنی؟

هم از ای‌دی‌اس‌ال استفاده می‌کنم و هم از اینترنت گوشی و همراه اول؛ ولی با هر دو اینترنت، سرعت پایین است.

گفتی سوالات را هم به صورت آنلاین پاسخ می‌دهی و هم پرینت می‌گیری؛ کدام شیوه برایت راحت‌تر است؟

خب پرینت گرفتن خیلی آسان‌تر است. یعنی اینطوری روی سوالات مسلط‌تر هستم. چون می‌توانم چیزی را خط بزنم یا گزینه‌ای را حذف کنم ولی روی صفحه کاری نمی‌شود کرد. صفحه را بیشتر برای دیدنِ پاسخنامه استفاده می‌کنم چون نیازی به نوشتن ندارد.

با این حساب، تا به‌حال لرنیتو را به دوستانت هم معرفی کردی؟

من به یک مدرسه که در اردوی نوروزی از یک محصول مشابه استفاده می‌کردند و یک‌دفعه چندهزار تا سوال می‌خریدند، گفتم که از لرنیتو استفاده کنند. خودم توی گوشی بهشان نشان دادم. یعنی رفتم توی سایتش و اپ بالا آمد و نشان‌شان دادم. ان‌شاالله سال بعد هم که برادرم کنکور دارد، به او هم حتما می‌گویم از آن استفاده کند.

خب آن‌وقت اطلاع داری که آن مدرسه به پیشنهادت عمل کرد یا نه؟

نه، دیگر پیگیر نشدم که استفاده کردند یا نه؛ ولی یکی دو بار بهشان گفتم و آن‌ها هم خیلی استقبال کردند و گفتند ما اصلا این اپ را نمی‌شناختیم و اگر این امکانات را داشته باشد، خیلی خوب است. به نظرم تبلیغات لرنیتو قبلا خیلی کم بود ولی الان خیلی بهتر شده و توی قلمچی هم دارد وارد می‌شود.

اگر ما بخواهیم تازه‌های لرنیتو و پیشنهادات ویژه‌مان را به شما اطلاع‌رسانی کنیم، چه راهی را برای دریافت پیام‌های ما ترجیح می‌دهی؟ ایمیل، پیامک، تلگرام یا شبکه‌های اجتماعی؟

پیامک بهتر است. چون ممکن است مثلا من طی دو روز، اصلا تلگرام یا شبکه‌های اجتماعی را چک نکنم ولی پیامک را حتما می‌بینم.

خب کمی هم از آینده بگو. می‌خواهی در دانشگاه چه رشته‌ای بخوانی؟

رشته داروسازی؛ اگر بشود ان‌شاالله.

آن‌وقت قصد داری حتما تهران قبول شوی؟

فرقی ندارد. مهم، قبول شدن است. البته نه اینکه اصلا فرقی نداشته باشد ولی خب قبول شدن، خیلی سخت است. اینکه پذیرفته شوی یک قضیه است و کجا پذیرفته شدنش، یک قضیه دیگر.

الان در طول روز چند ساعت درس می‌خوانی؟

بین ۱۰ تا ۱۳ ساعت. ولی بیشتر همان ۱۲، ۱۳ ساعت. و البته در روز، بیش از پنج ساعت از لرنیتو استفاده می‌کنم.

اوقات فراغت چه می‌کنی؟

کار خاصی نمی‌کنم (می‌خندد).

یعنی غیر از درس خواندن، هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهی؟

نه فعلا. ولی درسم تمام شود، باشگاه و کارهای دیگر سر جاش هست.

تو که خیلی زیاد با لرنیتو سر و کار داشته‌ای، به نظرت اضافه شدن چه ویژگی‌ای به آن اولویت بیشتری دارد؟

به نظر من، الان همه چیز خوب است. اتفاقا قبلا یکی دو تا پیشنهاد هم داده بودم که آن‌ها را عملی کردید. دست‌تان هم درد نکند. مثلا قبلا وقتی آزمون می‌دادیم، بعد که نتیجه‌اش می‌آمد، نمی‌توانستیم بفهمیم کدام سوالات را درست یا غلط زده‌ایم. یعنی مثلا از یک آزمون بیست سواله، اگر من پنج تا را غلط زده بودم، نمی‌دانستم این پنج تا کدام تست‌ها هستند. که خب لطف کردید و این مشکل را حل کردید و الان وقتی روی تست کلیک می‌کنیم، زیر آن، یک نوار قرمز یا سبز می‌آید که نشان‌دهنده درست یا غلط بودنِ تست است. یکی دو تا مورد دیگر هم بود که چون مال خیلی وقت پیش است، یادم نمی‌آید. اما پیشنهاد دادم و درست شد و الان مشکلی نیست به نظرم.

تا به حال از کدام بسته‌های لرنیتو استفاده کرده‌ای؟

اول بالگرد گرفته بودم ولی الان جت دارم. اتفاقا یک مشکلی در این زمینه داشتم که خوب شد یادم انداختید. چون مجموعه سوالات توی بالگرد خیلی کم است. یعنی کم نیست ها؛ خب شما اینقدر تعیین کرده‌اید. ولی به نظرم اگر از همان اول می‌گفتید چنانچه بالگرد را خریداری کنید، فقط می‌توانید بیست تا پوشه درست کنید، بهتر بود. چون من اگر از اول این را می‌دانستم، خب مستقیما می‌آمدم جت را می‌خریدم که خیلی هم بهتر است. من الان با جت، ۱۰۲ تا مجموعه سوال دارم و فکر می‌کنم تا ۱۲۰ یا ۱۳۰تا هم بتوانم بروم.

با این حساب، اگر بخواهی میزان رضایت خودت را نشان بدهی، از بین یک تا ۱۰، چه امتیازی به لرنیتو می‌دهی؟

من به خاطر همان مساله سرعتش که گفتم، هشت می‌دهم.

خیلی متشکرم و خیلی خوشحال شدم که با یکی از کاربران فعال لرنیتو صحبت کردم. امیدوارم موفق باشی و امتحان کنکور را هم عالی بدهی.

...

کی از جنبه‌های خیلی خوبی که لرنیتو دارد، این است که الان همین حجم سوالی را که شما ارائه می‌کنید؛ اگر بچه‌ها بخواهند به صورت کتاب یا دفترچه یا همین محصولاتی که در بازار هست، تهیه کنند، شاید مجبور شوند چند میلیونی هزینه کنند. به‌خصوص با این هزینه‌های کاغذ و نشر؛ که فکر کنم اگر فقط محصولات مرتبط با یک درس متعلق به یک سال را بخواهند بخرند؛ چیزی حدود 100 تومان بشود. ولی لرنیتو از نظر هزینه فوق‌العاده به نفع بچه‌هاست.

با لرنیتویی ها: سروش دبیری

admin

زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

من دو، سه تا کتاب خریدم که به نظرم لرنیتو از آن کتاب‌ها که قیمت‌شان، همان صد و خورده‌ای شد، بهتر بود. بانک سوالاتش خوب بود و ایده‌های سوالات را می‌دیدی، با خیال راحت‌تری می‌رفتی سر جلسه. در واقع باعث می‌شد اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم.

با لرنیتویی‌ها: علیرضا چقا میرزایی

admin

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

بیشترین کمکی که لرنیتو به مبینا کرده مدیریت زمان است. مثلا سوالات قلمچی یا گزینه‌ی دو را انتخاب می‌کرد و خودش را با همان زمانِ تعیین‌شده در آزمون محک می‌زد. البته این‌طوری همزمان با قالب سوال‌ها هم آشنا می‌شد.

با لرنیتویی ها: مبینا مومنی

admin

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

نظرتان را بنویسید