تصویر سربرگ
نویسنده
نویسنده
سارا گَنتس
گزارشگر گروه رسانه‌ای بالتیمور سان

استارتاپ تکنولوژی آموزشی ورک‌بِنچ بودجه‌اش را ۱.۷میلیون دلار افزایش داد

ورک‌بنچ، یک استارتاپ تکنولوژی آموزشی مستقر بالتیمور، بودجه‌اش را ۱.۷میلیون دلار افزایش داد تا فروش و بازاریابی ابزارهای «یادگیری با کمک دست‌ورزی‌»* را گسترش دهد.

این سرمایه‌گذاری بخشی از یک دوره‌ی سرمایه‌گذاری ۲میلیون دلاری است که با راهنمایی دفتر مشاوره‌ی براون (Brown Advisory) انجام شد. این شرکت تکنولوژی آموزشی انتظار دارد خیلی زود به هدفش نزدیک شود. قرار است با بودجه‌ی جدید، کل مبلغ سرمایه گذاری را به ۵ میلیون دلار برساند.

سال ۲۰۱۳، این شرکت را کریستوفر اسلیت، مدیر عامل، با نام سوئیست تاسیس کرد. سال گذشته هم شرکت با نام جدید ورک‌بنچ رسما ثبت شد.

اسلیت می‌گوید ایده‌ی شرکت از این‌جا آمد که من دیدم که به بچه‌هایم، که یکی ۱۱ و دیگری ۱۴ ساله‌ش بود، در مدرسه درسی داده بودند «راستش دلم می‌خواست آن‌ها تجربی‌تر موضوعات درسی را یاد بگیرند.»

معلم‌ها می‌توانند از برنامه‌ی تکنولوژی ورک‌بنچ استفاده کنند و هم‌زمان دست‌ورزی بچه‌ها را هم، مثلا در درسی مثل ریاضی، پرورش دهند.

مثلا، دانش‌آموزان می‌توانند کسر و ضرب را با برنامه‌ریزی یک ربات یاد بگیرند و حساب کنند که آیا ربات دوبرابر یک مسیر را حرکت کرده یا نیمی از یک فاصله را طی کرده است. با یک کتاب راهنما می‌توانیم تبدیل واحدهای اندازه‌گیری را به دانش آموزان بیاموزیم.

سخن‌رانی کریستوفر اسلیت، سمت چپ، در جلسه‌ی افراد برتر در حوزه‌ی «آموزش مبتنی بر پروژه»، همایش دو روزه‌ی آموزش و تکنولوژی برای آموزگاران – عکس: مری پریش

اسلیت می‌گوید ۱۰۰۰۰مدرسه در دنیا از این برنامه استفاده کرده‌اند.

کیت استون، تحلیل‌گر مدیریت سرمایه‌گذاری خصوصی، می‌گوید دفتر مشاوره‌ی براون، که دفاتری در بالتیمور دارد، از شرکت ورک‌بنچ و پیش‌رفت سریعش خوشش آمد و به آن‌ها قول داد برایشان یک نرم‌افزار بسازد.

استون می‌گوید «ما واقعا تحت تاثیر قرار گرفته بودیم که آن‌ها چطوری این‌قدر سریع توانسته بودند این همه مدرسه را برای استفاده از برنامه‌شان نام‌نویسی کنند. از این‌همه پیش‌رفتشان هیجان‌زده بودیم.»

اسلیت می‌گوید «سرمایه‌گذاری جدید به شرکت اجازه خواهد داد دامنه‌ی فعالیتش را گسترش دهد. پیام محصول ما بسیار کامل است. بهتر است از خودمان بیش‌تر بگوییم.»

ورک‌بنچ در بالتیمور یک دفتر دارد با ۱۴کارمند. می‌خواهیم تا آخر سال چهار نفر دیگر را هم به جمعمان اضافه کنیم و احتمالا سال آینده که بار دیگر سرمایه‌مان را بیش‌تر کردیم، شش نفر دیگر را هم استخدام خواهیم کرد.

...

مدیر بخش آنلاین برنامه‌ی نودل پارتنرز میگوید این استارتاپ آموزشی Noodle Partners ۱۴ میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری در سری A این برنامه تامین کرد. مسئولان شرکت نودل پارتنرز می‌گویند قرار است سرمایه‌شان را برای برنامه‌های آنلاینِ نودل در دانشگاه تولان، دانشگاه آمریکایی و چند دانشگاه دیگر افزایش دهند.

نودل پارتنرز که یک استارتاپ تکنولوژی آموزشی است، ۱۴میلیون دلار سرمایه دریافت کرد

لرنیتو بلاگ
نهم تا نوزدهم دی‌ماه در کتابخانه‌ی مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، نمایشگاه «سرآغاز آموزش جدید در ایران» برگزار شد. این نمایشگاه را تالار خواجه نصیرالدین طوسی (تالار نفیس)، که کتاب‌های نایاب و نسخه‌های ویژه دارد، برگزار کرد. در این نمایشگاه کتاب‌هایی عرضه شد که از سال ۱۲۶۸ هجری قمری تا پایان دوره‌ی قاجاریه، در مدارسی ازجمله دارالفنون، مظفری، رشدیه، مدرسه سیاسی و اسلام و تربیت تدریس می‌شدند. نمایشگاه، شروع دوره‌ی آموزش جدید و رسمی در ایران، پس از مکتب‌خانه‌ها، را نشان می‌دهد. کتاب‌ها یا براساس روش‌های مختلف کتاب‌های اروپایی نوشته شده‌اند و یا حتی برخی از آن‌ها را نویسندگان اروپایی نوشته‌اند. همه‌ی کتاب‌ها به روش متداول آن دوره، چاپ سنگی هستند.

نمایشگاه کتاب های آموزشی دوره‌ی قاجار

لرنیتو بلاگ

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

وز-یو
وزنیاک می‌گوید «برنامه‌ی آموزشی برای تولیدکنندگان نرم‌افزار تنها یک دوره‌ی کدنویسی معمولی نیست. آموزش‌هایمان فراتر از «چگونه کد بنویسیم» است. ما تولیدکنندگان را طوری آموزش می‌دهیم که در دنیای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فن‌آوری به تولیدکننده‌گان حرفه‌ای نرم‌افزار تبدیل شوند. هدف ما این است که مهارت‌های دیجیتالی کاربردی را طوری به افراد آموزش دهیم که لازم نباشد سالیان سال منتظر بمانند و آموزش ببینند. افراد اغلب می‌ترسند شغلی تکنولوژی‌محور انتخاب کنند چون فکر می‌کنند از پسش بر نمی‌آیند. اما من می‌دانم که می‌توانند برای همین چنین برنامه‌ای طراحی کردم.»

استیو وزنیاک، یکی از موسسان اپل، این‌بار سراغ K-12 و برنامه آموزش فن‌آوری رفت

لرنیتو بلاگ

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه