نویسنده
نویسنده
زهرا سایه وند
دانشجوی دکتری مدیریت آموزشی و پژوهشگر در زمینه‌ی کارآفرینی آموزشی

آموزش الکترونیک در مناطق زلزله‌زده غرب کشور

«یادگیری در هر زمان، هرجا و با هرکسی» آنچه می­گوییم دیگر رویایی دور نیست، فناوری‌های نوین اطلاعاتی – ارتباطی ساختار کهنه و سنتی آموزش را به لرزه درآورده و بستر جدیدی را برای توسعه‌ی آموزش و یادگیری ایجاد کرده‌اند. این فناوری‌ها امروزه در جایی که ما انتظارش را نداشتیم بساط یادگیری را به راه انداخته‌اند. در زلزله‌ی اخیر غرب کشور، که برخی مدارس را تخریب کرد، فناوری به کمک بشر شتافت تا نگذارد چراغ یادگیری خاموش بماند.

خبرهای خوبی در راه است: به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، شاه‌مرادی، مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش، در نشست خبری که در وزارتخانه‌­ی آموزش و پرورش برگزار شد، از اجرای آموزش‌های الکترونیکی برای دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده، به‌ویژه دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی سرپل‌ذهاب، خبر داد.

شاه‌مرادی گفت «با مجوز شورای عالی آموزش و پرورش ظرفیت‌های جدیدی برای پوشش دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در کشور ایجاد شده است. در آموزش الکترونیک، در بخش دانش‌آموزان خارج از کشور، فعالیت‌ آغاز شده بود اما از مهر امسال در شش مدرسه‌ی استان البرز، برای داخل هم به‌صورت آزمایشی انجامش دادیم. برنامه‌ریزی ما برای مناطق کمتر توسعه‌یافته بود اما وقتی زلزله‌ی کرمانشاه پیش آمد تصمیم گرفتیم در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اجراش کنیم. با اولویت مدارس تخریبی دوره‌ی پیش‌دانشگاهی آموزش الکترونیک را در شش منطقه‌ی زلزله‌زده آغاز کردیم و تلاش می‌کنیم بتوانیم در مدارس دوره‌ی اول و دوم متوسطه هم اجرا کنیم. فعلاً در سرپل ذهاب، چهار مدرسه تحت پوشش قرار گرفته‌اند و برای دانش‌آموزان آموزش الکترونیک برگزار می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم طرح را با پیش‌بینی امکانات اجرا کنیم.»

...

  پرستاری در سال‌های اخیر یکی از پرطرفدارترین رشته‌های ایران شده است. دانشجویان بسیاری با امید به قبولی در این رشته در کنکور سراسری شرکت می‌کنند. اما آیا انتخاب رشته […]

زهرا نیکورای
شرکت Pluralsight در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد که محرمانه درخواست IPO (عرضه‌ی اولیه‌ی سهام) داده است. بازار حوزه‌ی تکنولوژی آموزشی بسیار رقابتی است، اما Pluralsight توانسته کسب و کار بزرگی در حوزه‌ی دوره‌های آموزشی آنلاین توسعه‌ی نرم‌افزار ایجاد کند. هدف این دوره‌های آموزشی بهبود و ارتقای مهارت‌های شما در زمینه‌هایی مانند تکنولوژی اطلاعات، داده و امنیت است.

نخستین عرضه‌ی عمومی سهام Pluralsight؛ شرکتی موفق در تکنولوژی آموزشی

admin

زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، در مصاحبه‌ای تلویزیونی در برنامه‌ی Revolution شبکه‌ی MSNBC و Recode گفت اپل سعی دارد با همکاریِ دانشگاه نورت‌وسترن و مدارس دولتی شیکاگو (CPS) به […]

تیم کوک، مدیر عامل اپل: آموزش همیشگی است

admin

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

نظرتان را بنویسید